Lékárna U Nádraží

Akce

Tensoval comfort

Tensoval comfort

Nová cena
1705 Kč

více »


Novinky e-mailem

Přihlaste se k odběru novinek pomocí e-mailu.
Zajímavosti

Sádlo

Sádlo funguje jako neocenitelný pomocník při „odbourávání“ vlivu mastných kyselin, čímž dochází ke snížení cholesterolu.

Kdy naposledy jste si namazali chleba sádlem? Klidně to udělejte, sádlo je lék našich babiček a určitě si nezaslouží, abychom na něj zanevřeli! Má totiž spoustu dobrých vlastností!

Až budete péct koláč, použijte sádlo místo rostlinného tuku – kůrčička bude  krásnější a křupavější!

Že je sádlo „fuj“ a dostaneme po něm infarkt?
Nesmysl!
Vědci už došli k závěru, že ti, kteří nahradili sádlo margarínem, nemají žádnou záruku, že zemřou později než ti, kteří si čas od času sádlo dopřejí. Proč tedy používat „náhražky“, když i naše babičky dobře věděly, co je zdravé?

Vepřové sádlo obsahuje nasycené mastné kyseliny, nenasycené mastné kyseliny a také kyselinu olejovou. Ta funguje jako pomocník při „odbourávání“ vlivu mastných kyselin, čímž dochází ke snížení cholesterolu.
Oproti máslu obsahuje jen 1/3 cholesterolu, takže z hlediska vzniku infarktu je na tom sádlo stokrát lépe než kravské máslo.

Sádlo je všestranné, dokonce i lék.  Nasycené tuky, ačkoliv se o nich tak nepěkně mluví, jsou velmi důležité pro zdravé kosti a mimo to posilují imunitu!

Má sice málo bílkovin, nulové množství sacharidů, ale nějaký ten vitamin má, především „E“, který patří k elixírům mládí. Pokud se nechystáte sníst celou vaničku sádla, pak si směle můžete čas od času sádlo dopřát! Ovšem raději v rámci snídaně nebo oběda, sádlo není vhodné konzumovat před fyzickou aktivitou nebo po ní (prodlužuje se doba trávení).

Kulináři jej od nepaměti využívají při smažení, protože je tepelně stabilní a maso se na něm nepřepaluje. Kromě toho při smažení na sádle nevznikají karcinogenní látky, takže z hlediska zdraví je sádlo bez diskusí lepší, než rostlinné oleje! A chuťově dalece převyšuje margarín!

Každodenní péče o pleť se vyplatí Vepřové sádlo neobsahuje žádné chemické látky, není parfemované, takže nedráždí  citlivější pokožku. Sádlo je mastné, takže je ideální v případě ekzematické a suché pokožky. Zjemní ji, promastí a regeneruje.

Jste těhotná? Mažte si těhotenské bříško sádlem, po striích nebude ani památka!


Zdroj: British Medical Journal

zpět na výpis článků »


Přihlášení

Novinky

FOB test

FOB test

Nová cena
117 Kč

více »


Provozní doba

Po

  7.30 – 15.30

Út

  7.30 – 15.30

St

  7.30 – 18.30

Čt

  7.30 – 15.30

  7.30 – 15.30

So

zavřeno

Ne

zavřeno

Aktuálně máme
zavřeno


Copyright © 2013 – 2020 Lékárna „U Nádraží“ s. r. o. – Všechna práva vyhrazena. Počet návštěvníků k dnešnímu dni činí 213413.

Copyright © 2013, Petr Vopalecký, DiS. http://www.pv21.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox